Jak zaoszczędzić parę “groszy” na dekoracjach ślubnych?

7 maja, 2023 Autor admin 0

Pierwszym krokiem jest zakup dekoracji w sklepach internetowych.

Ale dlaczego? Odpowiadamy.

Zakup dekoracji w sklepach internetowych jest znacząco tańszy niż wybór dekoracji u florystki. Podeprzyjmy się konkretnym przykładem:

Zakup dekoracji na auto ślubne w zestawie, czyli dekoracja maski samochodu, klamek oraz tablic to koszt z rzędu od 300zł w kwiaciarni, dodam że to cena za dekorację podstawową.

Natomiast decydując się na dekorację w sklepie oszczędzasz co najmniej połowę. Ponieważ dekoracje w sklepach internetowych to koszt od 50zł (chodzi o skromną dekorację) i około 150zł (za bogatą dekorację). Dodatkowo jaki jest plus zakupu dekoracji? Jest ona Twoją własnością czyli po ślubie możesz sprzedać dekorację i odzyskać kolejną część pieniędzy.

Zatem wniosek prosty… Na samej dekoracji samochodu możesz zaoszczędzić ładną sumę.

Co dalej? Przejdźmy do dekoracji Kościoła.

W zależności od regionu, ceny mogą się znacząco różnić, jednak koszt dekoracji nie spada poniżej 1500zł.

Co obejmuje ten 1500zł ? Zazwyczaj jest to skromna dekoracja ławek, podstawowa kompozycja pod ołtarz oraz kompozycje na początku ołtarza.

Co za takie pieniądze jesteś w stanie kupić w sklepie internetowym? Piękne kokardy do dekoracji ławek za 200zł kupisz 20 kokard( w zależności od długości i rodzaju wybranego materiału) czyli zostaje Ci 1300zł na dekorację ołtarzu w kwiaty żywe lub sztuczne. Kompozycje spokojnie kupisz za 800zł. Kościół będzie udekorowany równie pięknie a Ty będziesz miała grubszy portfel o 500zł.

Jeśli kupisz kokardy dobrej jakości, będziesz mogła je sprzedać.

Gdzie sprzedać pozostałości po ślubie?