Jak-zrobic-ring-oczepinowy

Jak zrobić ring oczepinowy

9 lutego, 2024 Autor admin 0

Jak zrobić ring oczepinowy? Ring oczepinowy diy na wesele. Ring oczepinowy jak zrobić?

Materiały niezbędne do przygotowania ringu oczepinowego to:

  1. Metalowa obręcz
  2. Wstążka satynowa
  3. Zapalniczka
  4. Ostre nożyczki
  5. Miara krawiecka

UWAGA: Wszystkie materiały znajdziesz w naszym sklepie w zakładce Dodatki ślubne

Krótka charakterystyka materiałów potrzebnych do wykonania obręczy oczepinowej:

  1. Metalowa obręcz- podstawa ringu oczepinowego. Metalowe koło o średnicy 8 cm w kolorze białym.
  2. Wstążka satynowa. Jej ilość zależna jest od wybranej długości końcówek ringu oczepinowego. Dla przykładu wykonując ring z końcówkami o długości 2,5 m oraz ilości 12 podwójnych potrzebujemy do przygotowania 2 rolki wstążki po około 32 m. Szerokość wstążki to 25 mm. Ważne, aby wstążka była odpowiednio wysokiej jakości tak, aby podczas zabawy nie tworzyły się dziury we wstążce, co nie będzie wyglądało estetycznie.
  3. Zapalniczka– przydatna do przypalenia końcówek wstążki satynowej, aby zapobiec jej rozwarstwianiu się.
  4. Ostre nożyczki służą do precyzyjnego odcięcia wstążki satynowej. Ważne, aby były ostre, ponieważ tępe nożyczki postrzępią końcówki wstążki i efekt będzie niezadowalający.
  5. Miara krawiecka niezbędna do dokładnego zmierzenia długości końcówek ringu oczepinowego.

Sposób wykonania:

Odmierzamy odpowiednią długość wstążki, adekwatnie do długości końcowej. Jeśli chcemy, aby nasz ring miał 2,5 m długości końcowej należy uciąć 5 m wstążki. Wstążkę składamy na pół. Od nierozciętej strony łapiemy wstążkę i przekładamy przez naszą obręcz. Wyciągamy luźne końcówki i dociągamy wstążkę. Następnie wstążkę zwijamy tak, aby nie pogniotła się do oczepin.

Ilość wstążek zależy od ilości Panien biorących udział w oczepinach. Zabawa ta jest praktykowana już od paru lat na weselnych oczepinach.

Twój ring oczepinowy jest teraz gotowy do użycia podczas ceremonii ślubnej! Oczepiny to tradycyjna część wielu ceremonii ślubnych, a wykonany własnoręcznie ring może być piękną pamiątką dla pary ślubnej.

Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby wykonać samodzielnie swoją obręcz oczepinową zajrzyj do zakładki ringi oczepinowe, a na pewno wybierzesz odpowiedni dla siebie ring. Dostępne są tam ringi na sztywnej obręczy jak i ringi regulowane.